وردپرس 5.4

به چیزهای بیشتر و بهتر سلام کنید.

روش‌های بیشتری برای زنده نگه‌داشتن برگه‌ها وجود دارد. با روش‌های ساده تر کارها انجام می‌شود وافزایش سرعت را احساس خواهید نمود.


به وردپرس 5.4 خوش آمدید.

هر انتشار بزرگ به ویرایشکر بلوک موارد بیشتری اضافه می‌کند.

راه‌های بیشتر برای ایجاد نوشته و برگه با بهترین تصاویر شما می‌آیند. راه‌های بیشتری برای جذب، و مشغول کردن بازدیدکنندگان، با غنی‌سازی رسانه‌ها از سرویس‌های برتر وجود دارد.

راه‌های بیشتری برای واقعی‌تر شدن دیداری، و قرار دادن بلوک در مکان مناسب وجود دارد؛ حتی اگر نوع خاصی از بلوک برای شما جدید باشد. فرآیندها کارآمدتر می‌شوند.

و سرعت بیشتر در همه جا، به طوری که می‌توانید بخش یا گالری بسازید، یا فقط یک خط نوشته بنویسید، می‌توانید احساس کنید که کار شما چه اندازه سریع‌تر انجام می‌شود.


دو بلوک جدید. و درکل بلوک‌های بهتر.

 • دو بلکو جدید: آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی و دکمه‌ها که امکانات جذاب را سریع و آسان ایجاد کرده‌اند.
 • روش‌های تازه با رنگ: گرادیانت در دکمه‌ها و روکش بلوک، نوار ابزاردسترسی به گزینه‌های رنگ در بلوک‌های متنی، و برای نخستین بار، گزینه‌های رنگ در گروه و ستون‌های بلوک‌ها در دسترس است.
 • حدس کمتری بزنید! نگارش ۵.۴ فرآیندها را برای قرار دادن و جایگزینی چندرسانه‌ای در هر بلوک ساده می‌کند. اکنون تقریباً در هر بلوک به همین روش کار می‌کند!
 • و اگر تا به حال فکر می‌کردید که تصویر شما در بلوک‌های متنی+رسانه‌ای باید به چیز دیگری پیوند داده شود؛ شاید تصویری از یک بروشور باید آن بروشور را به عنوان سند بارگیری کند؟ خوب، حالا می‌توانید.

رابط کاربری ساده‌تر، راهبری واضح‌تر—و تب‌زدن ساده‌تر!

 • راهبری بلوک واضحتر با بلوک راهبری. یک انتخاب ساده‌تر که شما اینجا می‌گیرید.
 • برای زمانی که شما نیاز به راهبری با صفحه کلید دارید، بهتر است زبانه‌بندی متمرکز نماید. هم‌چنین، می‌توانید ستون کناری نزدیک هر بلوک را زبانه‌بندی نمایید.
 • سرعت! 14% بارگذاری سریعتر ویرایشگر، 51% زمان نوشتن سریعتر!
 • نکته‌ها دیگر وجود ندارند. در جای خود، یک پنجرهٔ راهنمای خوشامدگویی وجود دارد؛ که هر زمان به آن نیاز دارید در دسترس است؛ و هر زمان بخواهید باز هم به آن دسترسی خواهید داشت.
 • با یک نگاه بدانید که آیا در حالت ویرایش یا راهبری یک بلوک قرار دارید. یا اگر، محدودیت دسترسی داشته باشید، خوانندهٔ صفحه نمایش به شما می‌گوید که در کدام حالت هستید.

البته اگر می خواهید با تازه‌ترین ابزارها و ویژگی‌ها کار کنید، افزونهٔ گوتنبرگ را نصب نمایید. شما نخستین کسی خواهید بود که از ویژگی‌های تازه و هیجان‌انگیز در ویرایشگر بلاک استفاده می‌نمایید، پیش از این‌که دیگران دیگران آن‌ها را ببینند!

حق اساسی شما: حریم خصوصی

۵.۴ به موضوعات حفظ حریم خصوصی گوناگون در سراسر جهان کمک می کند. پس هنگامی که کاربران و ذینفعان در مورد قوانین تنظیمی می‌پرسند، یا این‌که تیم شما چگونه داده‌های کاربر را بررسی می‌کند، باید پاسخ‌ها ساده و درست باشد.

نگاهی بیاندازید:

 • هم‌اکنون برون‌بری داده‌های شخصی شامل اطلاعات نشست کاربران و داده‌های موقیعت مکانی کاربران از ابزارک رویدادهای جامعه می‌شود. به اضافهٔ جدول محتوا!
 • پیشرفت را همانطور که فرآیند برون‌بری و درخواست‌ها را از طریق ابزارهای حریم خصوصی انجام می‌دهید مشاهده نماید.
 • به علاوه، پیشرفت‌های کوچک در سراسر ابزارهای حفظ حریم خصوصی ظاهری تمیزتر نشان می‌دهد. چشمانتان از شما سپاس‌گزار خواهند بود!

فقط برای توسعه دهندگان


افزودن زمینه دلخواه به موارد فهرست—بومی

دو اقدام جدید به شما اجازه می‌دهد که زمینه‌های دلخواه را به گزینه‌های فهرست؛ بدون افزونه و بدون نوشتن واکرهای سفارشی اضافه نمایید.

در صفحهٔ مدیریت فهرست‌ها فقط پیش از دکمه‌های حرکت گزینه‌های فهرست راهبری در ویرایشگر فهرست wp_nav_menu_item_custom_fields زبانه کشیده می‌شود.

در سفارشی‌ساز، در انتهای قالب کادرهای گزینه‌های فهرست wp_nav_menu_item_custom_fields_customize_template زبانه کشیده می‌شود.

کد خود را بررسی نمایید و ببینید که این اقدامات تازه می‌توانند کد سفارشی شما را جایگزین کنند، و اگر نگران تکثیر شدن هستید، برای نگارش وردپرس یک بررسی اضافه نمایید.

بلوک‌ها! شیوه‌دادن ساده‌تر، API‌های جدید و جاسازی‌ها

 • شیوهٔ بلوک ساده‌تر ریشه‌ای. حاشیه‌های منفی و لایه‌گذاری‌های پیش‌فرض دیگر وجود ندارد! هم‌اکنون می‌توانید ظاهر بلوک‌ها را به شیوه‌ای که می‌خواهید تغییر دهید.
 • اگر افزونه‌ای ساخته‌اید، هم‌اکنون می‌توانید مجموعه‌ای از بلوک‌ها را با فضای خالی بین دسته‌ها ثبت نمایید—یک راهکار عالی برای بیشتر دیده شدن برند.
 • به کاربران اجازه دهید با دو API تازه کارهای بیشتری انجام دهند: بلوک واریانس و گرادیانت.
 • در جاسازها، هم‌اکنون ویرایشگر بلوک TikTok را پشتیبانی می‌کند— و CollegeHumor حذف شد.

چیزهای بیشتری برای دوست‌داران در وردپرس ۵.۴ وجود دارد. برای کاوش بیشتر و آموختن اینکه چطور این تغییرات سایت‌های شما، پوسته‌ها، افزونه‌ها و موارد دیگر را جلا می‌دهند، راهنمای زمینه وردپرس ۵.۴ را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید